Islands logo

İngiltere Dil Okulları, İngiltere'de Üniversite Eğitimi


İNGİLTERE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI BİZİM İŞİMİZ
Ana Sayfa İLETİŞİM

İngiltere Teacher Training Programları

TEFL - (Teaching English as a Foreign Language) İngilizce' yi Yabancı Dil Olarak Öğretme Eğitimi size İngiltere' de ve yurtdışında yaşama ve çalışma imkanı sunan bir eğitim programıdır. Farklı birçok ülke ve kültürden insanla tanışarak ufkunuzu genişletmenize yardımcı olur.

TEFL uzmanlık alanında kullanılan birçok kısaltma bulunmaktadır. Bu kısaltmaların ne oldukları ve ne anlama geldiklerini şöyle açıklayabiliriz:

  • TEFL Teaching English as Foreign Language: İngilizce' yi Yabancı Dil Olarak Öğretmek
  • TESL Teaching English as a Second Language: İngilizce' yi İkinci Dil Olarak Öğretmek
  • TESOL Teaching English to Speakers of Other Languages: Diğer Dilleri Konuşan İnsanlara İngilizce Öğretmek
  • ELT English Language Teaching: İngilizce Dil Eğitimi
  • CELTA En çok tanınan TEFL sertifikalarından biri, The Cambridge Certificate in English Language Teaching to Adults: Yetişkinlere İngilizce Dilini Öğretme Sertifikası, Cambridge Üniversitesi tarafından verilir.
  • Trinity Cert. TESOL Uluslararası tanınan bir diğer TEFL sertifikası, Trinity College London tarafından verilir.
  • DELTA Diploma in English Language Teaching to Adults: Yetişkinlere İngilizce Dilini Öğretme Diploması

"Teacher Training" eğitimi veren okullar

TEFL Kursları

İngilizce' yi Yabancı Dil Olarak Öğretmek anlamına gelen TEFL, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce öğretmek için aldığı tüm eğitimler olarak tanımlanabilir. TEFL kursları genel bir tabir olup CELTA ya da Trinity CertTESOL gibi programları içermektedir. Bu programlar yoğun kurslar olarak 4 haftalık süreçlerde 100-120 saat arası eğitimlerden oluşur, en azından da 6-8 saat öğretme pratiği yapmış olmayı gerektirir.

Başlangıç seviyesindeki öğretmenler için, Cambrdige TKT (Teaching Knowledge Test) ve Cambridge ICELT (In-Service Certificate in English Language Teaching) gibi seçenekler de bulunsa da öğretmenlik mesleği için en iyisi ve standart olanı TEFL ya da TESOL belgelerinden birini almaktır.

CELTA ve TESOL Sertifikaları

Her iki sertifika da uluslararası tanınırlığı olan sertifikalar olup, öğretmenlik deneyimi gerektirmemektedir. Programa katılacak adaylardan beklenen, ya üniversite derecesine sahip olması ya da herhangi yüksek öğretim kurumuna girebilecek bir eğitime sahip olmasıdır.

18 yaşın üzerindeki herkes, ana dili İngilizce olmayan adaylarda da dahil olmak üzere istedikleri takdirde bu eğitimi alabilirler. Ancak dil seviyelerinin C1 yani ana dile yakın olması gerekmektedir. Kursa katılan adaylar ilk önce bilgisayar başında internet aracılığıyla sözlü mülakattan geçirilirler. Daha sonra seviyeleri uygun bulunursa eğitimlerine başlamaya hak kazanırlar.

DELTA

En iyi bilinen ve en popüler TEFL/TESOL yeterliliklerinden biri olan DELTA, deneyimli İngilizce öğretmenlerinin kariyerlerinde ilerleyebilmeleri için en iyi yollardan biridir. DELTA öğretmenlik kariyerinin her hangi bir zamanında alınabilir. Daha önceden yetişkinlere, ilk ve ortaokuldaki öğrencilere eğitim veren öğretmenler için uygundur. DELTA almak isteyen öğretmenlerin daha önceden bir ELT yeterliliği sertifikası alması ve en azından 1 yıl deneyimi olması beklenilse de bunlar zorunluluk değildir. Bu diploma, öğretmenlik bilgisini tazelenmek isteyen, pratiğini güncellemek isteyen ve uzmanlık alanını geliştirmek isteyen öğretmenler için oldukça verimli bir programdır.

0543 530 05 03

 info@islands-turkey.com

ISLANDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İngiltere Kampanyalar

İngiltere Dil Okulları Kampanyalar

Yurtdışı Eğitim Fırsatlarımız
Web Servisi İle Bağlantı Kurulamadı

Diğer Eğitim Sitelerimiz

İngiltere Eğitim Kampanyalar